Blog

5 powodów dla których powinieneś zatrudnić firmę do sprzątania biura

Utrzymanie czystości w biurze to priorytet każdego przedsiębiorcy. Higiena i ład pomagają bowiem budować pozytywny obraz firmy w oczach kontrahentów, partnerów biznesowych czy pracowników. Oto 5 powodów, dla których korzystniejsze staje się nawiązanie współpracy z firmą sprzątającą, niż zatrudnianie pracowników porządkowych.

Optymalizacja kosztów

Firma do sprzątania biura pozwala zoptymalizować koszty prowadzonej działalności gospodarczej. Przedsiębiorca ponosi miesięczny wydatek związany z opłacaniem faktury VAT, niemniej jednak nie musi regulować składek ZUS za pracowników czy dodatkowych kosztów w związku z ich zatrudnianiem. W rzeczywistości właściciel firmy płaci wyłącznie za wykonaną usługę, nie ponosząc kosztów ubocznych.

Mniej obowiązków administracyjnych

Zatrudnianie pracowników wymaga dopełnienia wielu formalności natury administracyjnej. Należy sporządzić umowę, dokonać stosownych zgłoszeń oraz regularnie prowadzić dokumentację pracowniczą. Tymczasem sprzątanie biur przez firmę związane jest wyłącznie z podpisaniem umowy oraz księgowaniem miesięcznych faktur za usługę.

Profesjonalnie wykonana usługa

Firma do sprzątania biura cechuje się profesjonalizmem, dzięki czemu cała powierzchnia zawsze jest idealnie doczyszczona. Nie trzeba martwić się nawet o najmniejsze zakamarki ani też o większe porządki, związane na przykład z okresowym myciem okien. Pamiętajmy, że czyste biuro to wizytówka każdej firmy, dlatego tej kwestii zdecydowanie nie należy zaniedbywać.

Poprawa wizerunku

Korzystanie z usług firm outsourcingowych stało się w ostatnim czasie niezwykle popularnym rozwiązaniem. Decydując się na nie, firma wpisuje się w obowiązujące na rynku trendy, przez co może znacząco poprawić swój wizerunek. Fakt nawiązania współpracy z firmą zewnętrzną pozwala zyskać w oczach partnerów biznesowych czy kontrahentów.

Wszystko na miejscu i na czas

Sprzątanie w biurowcach wymaga kompleksowego podejścia, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z naprawdę sporą powierzchnią. Dlatego też sprzątanie biur i obiektów biurowych to zadanie dla profesjonalistów, którzy wykonają wszystkie usługi w wyznaczonym im czasie. Nie obowiązują tutaj godziny etatowe- sprzątanie kończy się dopiero wtedy, gdy wszystko zostanie odpowiednio doczyszczone. W razie niedyspozycji konkretnego pracownika firma sprzątająca przysyła innego w ramach zastępstwa. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi przejmować się opóźnieniami czy nawet całkowitym niewykonaniem prac w danym czasie, natomiast zawsze może cieszyć się ładem i porządkiem w firmie.

sprzątanie biur