Aktualności

EZT na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

Na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach trwa jedenasta edycja kongresu EKG i European Star-up Days.
„Nowa Unia, młoda Unia. Wybieramy Europę.” – Tak brzmi hasło przewodnie wydarzenia.

W poniedziałek rozpoczął się XI Europejski Kongres Gospodarczy, to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej. Podczas EKG obędzie 150 sesji tematycznych z udziałem około tysiąca prelegentów. Pośród nich znajdą się prezesi najważniejszych i największych spółek oraz eksperci.

Podczas 3 dni poruszonych zostanie wiele tematów, takich jak: polityka klimatyczna, górnictwo i globalny biznes. W tegorocznej edycji EKG bierze udział 12 tys. gości. Pośród nich znaleźli się specjaliści od profesjonalnych usług czystościowo – porządkowych – Zakłady Usługowe „EZT” S.A.

Wśród tematów, które omówione zostaną podczas XI EKG, znalazły się także: zależności między technologią a rozwojem gospodarczym i społecznym, międzynarodowa współpraca gospodarcza, zagadnienia zrównoważonego rozwoju, cyfryzacja, robotyzacja, automatyzacja i ich wpływ na rozwój przemysłu, sukcesja i firmy rodzinne, miasta, metropolie, regiony, energia i energetyka, digitalizacja, zagrożenia cyfrowe i sztuczna inteligencja, e-sport oraz rola kobiet w biznesie.

Po raz czwarty EKG w Katowicach towarzyszą European Start-up Days. Dla młodych przedsiębiorców to doskonała okazja, aby swój pomysł na biznes zaprezentować setkom firm gotowych inwestować w innowacyjne projekty. Kulminacyjnym punktem imprezy będzie finał konkursu European Start-up Challenge.