Aktualności

„EZT” ochrania SMOKI

 

 

 

W pierwszy weekend czerwca Teatr Groteska zorganizował w Krakowie jedyne w swoim rodzaju kolorowe smocze święto – 16. Wielką Paradę Smoków.

W tym roku zlecenie ochrony imprezy otrzymała nasza firma „EZT” Sp. z o.o. Nad prawidłowym przebiegiem zlecenia czuwała Katarzyna Smółka – Kierownik Regionalny w Krakowie oraz Agata Mikołajek – Kontroler Wewnętrzny. Nie można również zapomnieć o ogromnym wkładzie Joanny Sokół oraz Marka Buchały.
Podczas imprezy, usługę z zakresu ochrony pełniło ponad 100 naszych pracowników. Zlecenie zakończyło się sukcesem. Sukces jest tym większy, iż to nasze pierwsze tak duże zlecenie na ochronę imprezy masowej.”

Katarzyna Smółka
– Kierownik Regionalny, Oddział Kraków

Wydarzenie to, jak co roku, zgromadziło tysiące mieszkańców Krakowa i turystów z całego świata.

Tym razem za  inspirację smoczych postaci, biorących udział w Paradzie, posłużyła wyobraźnia europejskich mistrzów malarstwa. Twórcy  smoków, którzy stanęli w konkury o Najpiękniejszego Smoka Parady bez wątpienia kolejny raz dowiedli swojej nieograniczonej fantazji, talentu i uwielbienia dla smoków. Wierzymy, że tegoroczne hasło Parady nawiązujące do największych osiągnięć kultury europejskiej pozwoliło obdarzyć smoki wyjątkowym czarem i pięknem.

4 czerwca (w sobotę) obyło się zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle, podczas którego gigantyczne, unoszące się w powietrzu smoki zatańczyły przy muzyce, sztucznych ogniach i laserach. 5 czerwca (w niedzielę) przez centrum Krakowa przejechała Wielka Parada Smoków. W korowodzie wzięło udział ponad 30  kolorowych, wykonanych z rozmachem smoków, pomysłowo animowanych przez ponad 1000 dzieci. Przez cały weekend trwał pełen atrakcji Smoczy Piknik Rodzinny.