Aktualności

Konferencja „Make the Diffrence”

W dniach 19-21 maja 2014 w Moguncji odbyła się konferencja Makes the Diffrence organizowana przez firmę Werner & Mertz Polska. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu otrzymali Wiceprezes Zarządu Zakładów Usługowych EZT S.A. Witold Rosa, Technolog ds. Czystości Michał Paździor, Dyrektor Pionu Usług Stanisław Mirek oraz Młodszy technolog ds. Czystości Mateusz Czaja.

W ramach wydarzenia „Makes the Diffrence” przedstawiciele firmy EZT uczestniczyli w wykładach na temat „Zrównoważonego Rozwoju” oraz „Zwiększania ekologiczności w branży utrzymania czystości”. Są to tematy bardzo istotne dla tej branży, które często są pomijane. Przedstawiają one dwa istotne kierunki rozwoju według, których podąża i na których oparta jest działalność Firmy Wener & Mertz – producenta ekologicznych środków czystości, m.in. produktów marki TANA.

Oprócz wykładów teoretycznych uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia fabryki, w tym zakładu produkcyjnego, oczyszczalni wody, laboratorium oraz magazynów. Pracownicy firmy z chęcią odpowiadali na nurtujące zwiedzających pytania oraz pokazywali jak w praktyce wygląda produkcja środków czystości w jednej z najbardziej dbających o środowisko  fabryk.

Ciekawym spostrzeżeniem jest fakt, że budynek firmy Werner & Mertz jest samowystarczalny jeżeli chodzi o pobór energii elektrycznej oraz wody zarówno w części biurowej jak i części produkcyjnej. To kolejny dowód na to, że firma prowadzi proekologiczną politykę zarządzania.

Mateusz Czaja

Młodszy Technolog ds. Czystości