Aktualności

List Prezesa do Współpracowników

Drodzy Współpracownicy!

Od kilku tygodni, z niedowierzaniem śledziliśmy kolejne doniesienia związane z wciąż postępującą pandemią wirusa SARS-CoV-2, która daje się we znaki wszystkim, bez względu na zamieszkiwaną szerokość geograficzną. Sytuacja ta nie ominęła również naszego kraju, czego skutkiem jest wprowadzenie w dniu 20 marca 2020 r. stanu epidemii. Od tego dnia, każdy z nas, zmuszony jest odnajdywać się w obliczu sytuacji, z jaką do tej pory jeszcze nie miał wcześniej do czynienia.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że ograniczenia wynikające z wprowadzenia stanu epidemii, w zasadniczym stopniu wpłyną na ogólną sytuację społeczno-ekonomiczną naszego kraju. Z nieukrywaną troską śledzimy doniesienia o ogromnych trudnościach, z którymi mierzą się przedsiębiorcy, pracownicy i ich rodziny, branż takich jak: transport, gastronomia, kosmetyka, hotelarstwo, rozrywka, turystyka i wiele innych.

Odnajdując się w aktualnych możliwościach i na bieżąco śledząc dynamicznie zmieniające się uwarunkowania rynkowe, pragnę zapewnić, że dokładamy wszelkich starań, by zaistniała sytuacja w jak najmniejszym stopniu dotknęła naszej działalności, a tym samym stabilności zatrudnienia naszych pracowników. W ramach naszych zadań świadczymy usługi, które bez względu na to, co dzieje się obecnie i co jeszcze dziać będzie się w przyszłości – jest po prostu niezbędna do funkcjonowania innych podmiotów.

Reagując na tę nadzwyczajną sytuację, codziennie rano spotyka się powołany Sztab Kryzysowy. Zadaniem Sztabu jest codzienne zbieranie oraz wymiana informacji, co daje możliwość podejmowania natychmiastowych, niezbędnych decyzji, dostosowujących nasze działania do aktualnych warunków panujących na rynku.

W kontaktach z Klientami przyjęliśmy zasadę pełnej otwartości, zrozumienia i jeszcze bardziej spersonalizowanego podejścia do każdego z nich. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasi Klienci są różni, funkcjonują w odmiennych obszarach i (tym bardziej w obecnej sytuacji) mają zupełnie inne potrzeby. Naszym zadaniem jest, by optymalnie tym potrzebom sprostać. Otrzymujemy obecnie sygnały od naszych Klientów, mówiące m.in. o tym, że część z nich oczekuje chwilowego ograniczenia świadczenia usługi na poczet przyszłej współpracy, część chciałaby wprowadzić zmiany w umowie, tak by zakres usług dotyczył innych czynności (np. dezynfekcja), a część z nich zwraca się z prośbą o rozszerzenie aktualnej umowy o kolejne działania. Nasi Klienci potrzebują naszych usług. A w sytuacji wprowadzonego stanu epidemii, tym bardziej doceniają nasze podejście, zaangażowanie i ciężką pracę!

Wszystko to sprawia, że z optymizmem patrzę w przyszłość. Jestem pełen wiary, że w przypadku naszej firmy, będziemy w stanie ten nadzwyczajny okres przejść bez większych zawirowań, wymagających podejmowania drastycznych decyzji. Moje pozytywne nastawienie oczywiście nie byłoby możliwe, gdyby nie Wy, Drodzy Współpracownicy! To dzięki zaangażowaniu i niezłomnej pracy każdego z Was (zarówno osób pracujących w terenie, jak i w siedzibie firmy), codziennie przekonujemy się, jak silnym zespołem jesteśmy. Dostrzegając i doceniając wkład pracy wszystkich naszych pracowników, pragnę życzyć przede wszystkim zdrowia zarówno Wam, jak i Waszym najbliższym. Dbajcie o siebie…

Z poważaniem
Wojciech Haliniak
Prezes Zarządu