Blog

Monitoring wizyjny CCTV a jego istotne zalety?

Bezpieczeństwo jest bez wątpienia jedną z najważniejszych przyczyn, dla której właściciele firm sięgają po monitoring wizyjny CCTV. Ten niezawodny wynalazek z początku dwudziestego wieku potrafi zabezpieczyć każdy chroniony obiekt przed kradzieżą czy atakami wandalizmu. Jak działa monitoring CCTV oraz jakie są jego zalety?

Monitoring CCTV a skuteczna ochrona mienia

CCTV to angielski skrót, który oznacza closed circuit television, czyli telewizję zamkniętego obwodu. W języku polskim monitoring wizyjny CCTV jest powszechnie zwany telewizją przemysłową, wideonadzorem oraz telewizyjnym systemem dozorowym. Charakteryzuje się on tym, że jest zdolny do nieprzerwanej pracy. Kamery CCTV na bieżąco rejestrują zdarzenia oraz umożliwiają ich nagrywanie. W zależności od wyboru wyróżnia się modele statyczne, obrotowe oraz ruchome w pionie lub w poziomie. Wybór odpowiednich rozwiązań jest zależny od specyfiki obiektu oraz konkretnych potrzeb użytkowników.

Monitoring wizyjny jest obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań na rynku bezpieczeństwa, które umożliwia obserwowanie nie tylko samego obiektu, ale także jego najbliższe otoczenie. Jest on powszechnie stosowany do nadzoru osób oraz mienia. Służy do wykrywania zagrożenia, zapobiegania kradzieży mienia oraz zapewnienia porządku w większych skupiskach ludzi.

Jakie są zalety monitoringu wizyjnego?

Monitoring CCTV zalety są bardzo duże. Sam fakt jego posiadania często sprawia, że włamywacze unikają tak dozorowanego obiektu. Rozmieszczenie kamer wokół budynku, już na starcie mocno zniechęca intruzów do wtargnięcia na teren chronionej posesji.

Istotną zaletą kamer przemysłowych jest możliwość bardzo szybkiej identyfikacji potencjalnego złodzieja. Otóż obraz z kamer jest nie tylko na bieżąco rejestrowany, lecz także archiwizowany. Dzięki temu możliwe jest bardzo szybkie zidentyfikowanie każdego nieproszonego gościa oraz rozpoznanie przyczyn zagrożenia na terenie chronionego obiektu.

Kolejnym benefitem korzystania z monitoringu CCTV jest ponoszenie mniejszych kosztów na ubezpieczenie domu czy też firmy. Dziś wiele firm ubezpieczeniowych oferuje atrakcyjne zniżki na swoje usługi wówczas, gdy obiekt posiada dodatkowe zabezpieczenie w postaci systemu alarmowego, drzwi antywłamaniowych czy właśnie monitoringu kamer. Dzięki temu można znacznie zoptymalizować swój budżet.

I co najważniejsze zainstalowanie monitoringu CCTV daje każdemu klientowi niesamowity spokój oraz poczucie bezpieczeństwa. Takie zabezpieczenie sprawia, że nie trzeba podczas nieobecności zaprzątać sobie głowy o bezpieczeństwo swej firmy czy prywatnej posesji.

Kamery przemysłowe są świetną inwestycją we wszystkich obiektach przemysłowych, budynkach użyteczności publicznej oraz na terenach prywatnych. Koszty instalacji monitoringu nie są zbyt wygórowane, a korzyści z jego posiadania są ogromne.

monitoring cctv