Aktualności

PosprzątaliśMY katowicką dzielnicę Witosa!

25 maja wraz z Stowarzyszeniem Wolnej Herbaty posprzątaliśmy tereny zielone znajdujące się pomiędzy ulicami Kossutha, Pukowca i Kolońską w Katowicach. Wspólnie wraz z wolontariuszami zebraliśmy 5 kontenerów śmieci.

Akcja rozpoczęła się o punktualnie o godzinie 10:00. Po krótkiej odprawie ruszyliśmy do pracy. Nasza ekipa oraz wolontariusze i członkowie
Stowarzyszenia Wolnej Herbaty przez kilka godzin, dzielnie walczyliśmy z brudem i śmieciami. Efektem naszej wspólnej pracy to oczyszczony teren
pomiędzy ulicami Kossutha, Pukowca i Kolońską w Katowicach.

SprzątaMy Dzielnice to akcja, którą po raz drugi organizują wspólnie Stowarzyszenie Wolnej Herbaty i Urząd Miasta w ramach projektu KATOobywatel. Partnerem są Zakłady Usługowe „EZT” S.A.

Jej ideą jest zwrócenie uwagi na problem dzikich wysypisk i zachęcenie mieszkańców do wzięcie wspólnej odpowiedzialności za porządek w mieście.

Pomoc dla działań ekologicznych oraz wsparcie inicjatyw społecznych wpisuje się w misję naszego przedsiębiorstwa jako firmy odpowiedzialnej społecznie.

Akcja SprzątaMy Dzielnice jest nam bliska ponieważ wykonując nasze obowiązki związane z utrzymaniem czystości, pomagamy okolicznym mieszkańcom.

Daniel Świeszczak Zakłady Usługowe „EZT” S.A.

W pierwszym etapie należało wskazać miejsca, które zdaniem mieszkańców wymagają posprzątania. Od 18 do 29 marca za pośrednictwem maila i wydarzenia na Facebooku mieszkańcy zgłosili aż 67 takich terenów, często dodając również zdjęcia i opis.

Zadaniem Stowarzyszenia Wolnej Herbaty była m.in. ich weryfikacja i wybranie finałowej piętnastki, ostatecznie – ze względu na duże zaangażowanie mieszkańców – w finale znalazło się jednak 25 propozycji.

Spośród 25 lokalizacji, drogą głosowania mieszkańcy wybrali 5 miejsc, w których przeprowadzone zostaną akcje sprzątania. Na etapie głosowania oddano w sumie 5 468 głosów, galeria z głosowaniem dotarła na Facebooku do 82 947 osób.