Aktualności

Sprzątanie Świata 2019!

W sobotę, tj. 21 września pracownicy Zakładów Usługowych „EZT” S.A. uporządkowali tereny zielone znajdujące się w Sosnowcu przy ulicy Mieroszewskich oraz pobliski Skate Park. Akcja została przeprowadzona w ramach tegorocznej edycji Sprzątania Świata.

To już kolejna pro-ekologiczna inicjatywa naszej firmy po akcjach ekoEZT i SprzątaMY dzielnice. Od godziny 9 nasi pracownicy przemierzali teren w poszukiwaniu porozrzucanych odpadów. Każdy dostał worek na śmieci i jednorazowe rękawiczki. Zbieraliśmy przede wszystkim stare butelki, słoiki, papiery oraz meble.

Pracy było dużo. W kilka godzin zebraliśmy kilkanaście worków z różnymi odpadami. Zbieraliśmy przede wszystkim stare butelki, słoiki, papiery oraz meble. Pośród uprzątniętych przez Zakłady Usługowe „EZT” S.A. śmieci znalazła się również… deska sedesowa! – mówi Daniel Świeszczak reprezentujący firmę.

 „Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza.  W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

„Sprzątanie świata” angażuje i integruje społeczności lokalne. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla samorządów dobrym narzędziem w prowadzeniu ich działalności w zakresie gospodarki odpadami, dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu. Akcje takie jak „Sprzątanie świata” są dla naszej firmy szansą na pomoc lokalnym społecznościom oraz możliwością promocji postawy pro ekologicznej.