Aktualności

Stowarzyszenie Św. Filipa Nereusza – Koncert Poetycki w Rudzie Śląskiej

 

Dnia 17 grudnia 2016 roku odbył się Koncert Poetycki organizowany przez kluby młodzieżowe Stowarzyszenia Świętego Filipa Nereusza w MCK im. Henryka Bisty w Nowym Bytomiu.

Zakłady Usługowe „EZT” S.A. były jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Na koncercie reprezentowali nas Wiceprezes Witold Rosa, Dyrektor ds. Usług Stanisław Mirek, yrektor Operacyjny Andrzej Robak oraz Sylwia Piotrowska, Bożena Jerbi i Katarzyna Piotrowska.

 

Koncert poetycki to impreza organizowana po raz jedenasty. Wystąpiło prawie 30 wokalistów, którzy zaprezentowali materiał muzyczny z kręgu polskiej piosenki z repertuaru M. Grechuty, Starego Dobrego Małżeństwa, Hanny Banaszak, zespołu Raz Dwa Trzy i wielu innych polskich artystów.

Wokalistów wspierał dziesięcioosobowy zespół instrumentalny złożony z młodych muzyków, m.in. studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach.

 

Silną stroną tego wydarzenia, oprócz staranności i profesjonalizmu przygotowania młodych artystów, była bezpretensjonalność, świeżość i autentyczność scenicznej prezentacji; wszyscy tam obecni cieszyli się po prostu tym co robią i tym, że są razem … Było widać, że to nie jest przypadkowe spotkanie i że stoi za nimi wiele wspólnie przerzuconego dobra … o czym zresztą zaświadczyły króciutkie i serdeczne wypowiedzi grupki podopiecznych stowarzyszenia oraz pani Emilii i pana Dariusza wiceprzewodniczących jego zarządu…”

Bogusław Meiksner
żródło wypowiedzi: www.facebook.com/filipnereusz