Czyszczenie elewacji budynków

czyszczenie elewacji

 

Każdy budynek, niezależnie od tego, z jakich jest wykonany materiałów, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Z biegiem lat jego ściany zachodzą kurzem, osadem atmosferycznym, grzybami, algami oraz mchami objawiającymi się zielonkawym nalotem. Gdy obiekt nie prezentuje się zbyt estetycznie, to wówczas warto zdecydować się na mycie elewacji. Firma z Sosnowca EZT świadczy usługi w tym zakresie na wysokim poziomie. Po wyczyszczeniu ścian z użyciem specjalistycznego sprzętu ściany budynku znów wyglądają jak nowe.

Mycie elewacji a piękna i estetyczna elewacja

Doczyszczanie elewacji to nie łatwe zadanie, które potrafią wykonać tylko doświadczeni fachowcy. Bardzo ważne jest bowiem to, aby dobrać metodę odpowiednią do stopnia zanieczyszczenia ścian. W przypadku elewacji pokrytej starym tynkiem mineralnym mycie elewacji trwa dłużej, gdyż materiał ten ma tendencje do zatrzymywania w swojej strukturze zanieczyszczeń. Wówczas to potrzebny jest specjalny środek, który pozwoli na idealne doczyszczenie elewacji. Z kolei tynki silikonowe, silikatowe oraz akrylowe są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu. Im powierzchnia jest gładsza, a zabrudzenia wolniej do niej przylegają.

Mycie elewacji odbywa się zawsze w profesjonalny sposób, z uwzględnieniem rodzaju tynku oraz znajdujących się na nim zabrudzeń. Fachowcy tej firmy zwyczajny kurz usuwają w zupełnie inny sposób niż glony, grzyby oraz pleśń. Do tradycyjnych tynków najczęściej stosowana jest metoda czyszczenia przy użyciu myjki ciśnieniowej. Korzystanie z tego sprzętu jest bezpieczne, o ile tynk na fasadzie jest w dobrym stanie technicznym. Z kolei przy myciu fasady szklanej stosowana jest metoda mycia ręcznego lub maszynowego czyszczenia wodą demineralizowaną.

Czyszczenie elewacji w Sosnowcu i nie tylko– szeroki zakres usług

Sosnowiec to niejedyne miejsce, w jakim świadczymy nasze usługi, działamy też w innych rejonach Polski, jak Wrocław, Kraków, Katowice, czy Warszawa. Zakres świadczonych usług jest bardzo szeroki. Firma zajmuje się czyszczeniem elewacji wykonanych z cegły, kamienia, klinkieru, betonu, szkła, blachy, aluminium, piaskowca oraz granitu. Mycie odbywa się bardzo często z użyciem gorącej wody, której temperatura oraz ciśnienie są dopierane w zależności od rodzaju powierzchni. W razie potrzeby do prac wykorzystywane są rusztowania, podnośniki oraz techniki alpinistyczne. W zakres świadczonych usług wchodzi:

  • Czyszczenie i odkurzanie konstrukcji
  • Mycie ścian wykonanych ze szkła
  • Mycie fasad aluminiowych
  • Renowacja fasad