Systemy zabezpieczeń technicznych

W projektowaniu i instalacji systemów wizyjnych kluczowe jest m.in. to, jak rozmieszczone są ich najważniejsze elementy, czyli kamery. Warto skorzystać na tym polu z pomocy specjalistów, którzy nie tylko wykluczą tzw. martwe strefy, ale też zapewnią użytkownikowi maksymalną jakość obserwacji i to w każdych warunkach. Niestety, kamery to nie wszystko, gdyż poprawnie działający monitoring wizyjny 24h to wypadkowa kamer, przewodów, czujników i systemów sterowania.

 

Automatyka — korzyści i zagrożenia

Funkcjonalny, całodobowy monitoring wizyjny to nie tylko kamery. To przede wszystkim:

  • kable transmisyjne, które zapewniają transmisję sygnału na duże odległości,
  • czujniki alarmowe, które uaktywniają się w momencie wykrycia zagrożenia,
  • algorytmy, których zadaniem jest monitoring zmian w obrębie pola obserwacji,
  • nośniki pamięci, na których archiwizowany jest zapis z kamer,
  • sterowniki, które są odpowiedzialne za sterowanie kamerami, zmianę rozdzielczości itd.,
  • system SSWiN, który zapewnia integrację wszystkich, powyższych urządzeń.
dozór wizyjny

W dobie inteligentnych rozwiązań kluczowe jest zaprogramowanie odpowiedniego interfejsu, który zintegruje wyżej wymieniony system np. z telefonią komórkową, serwerem pocztowym, czy też kontem na jednym z popularnych serwisów społecznościowych. Dzięki temu całodobowy monitoring wizyjny zbierze dane i przekaże je do np. smartfona użytkownika.

 

Operator systemu wizyjnego i jego rola

Kluczową rolę w całym tym systemie odgrywa operator, który jest wciąż (niezależnie od sprawności działania AI) potrzebny całemu systemowi. Należy jednak pamiętać, że nie musi być nim osoba inwestująca w dane rozwiązanie. Operatorem może być np. pracownik firmy ochroniarskiej, który po otrzymaniu alarmu wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Systemy zabezpieczeń alarmowych mogą współpracować z różnymi operatorami, w tym z właścicielem danego obiektu. Rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy zabezpieczany obiekt jest prywatnym domem. W tej sytuacji możliwe jest daleko idące zintegrowanie kamer i całego systemu np. z serwerem sieciowym, dzięki któremu obraz będzie wyświetlany na bieżąco (m.in. w dedykowanej aplikacji). W skład naszej oferty wchodzą systemy, w których implementuje się systemy audio, wideo, a także bogaty zestaw różnych czujników.

Inteligentne bezpieczeństwo

Niektóre systemy zabezpieczeń alarmowych wymagają zastosowania inteligentnych zabezpieczeń, dzięki którym można stworzyć rozwiązanie o praktycznie nieograniczonych możliwościach. W ten sposób można nie tylko stworzyć konkretne narzędzie bezpieczeństwa, ale też np. system do monitorowania pracowników. Co więcej, projektowanie systemów zabezpieczeń ma w ostatnich latach coraz więcej wspólnego z technologią tzw. inteligentnego domu. Nasi specjaliści mogą okazać się bardzo pomocni w projektowaniu i wdrażaniu takich systemów, aby realizacja całego projektu nie była dokuczliwa (również finansowo) dla inwestora.

Słów kilka o nas…

Nasza firma oferuje kompleksowe i inteligentne systemy alarmowe, które są dostosowane do topografii każdego budynku. Działamy już na rynku od wielu lat, oferując m.in.:

Dzięki temu możemy stworzyć rozwiązania, które mogą utrzymać całodobową kontrolę nad bezpieczeństwem obiektu.

 

Algorytmy kontra ludzkie oko

W dobie rosnącej roli algorytmów zmysły człowieka stają się coraz bardziej zawodne. Dotyczy to również kontroli monitoringu, od którego sprawności działania zależy przecież bezpieczeństwo budynku i być może znajdujących się w środku osób. Algorytmy AI potrafią nie tylko „zauważyć” zmiany w obrazie z kamer, ale też wychwycić zagrożenia i ocenić ich stopień. Innym rodzajem zagrożenia będzie np. pojazd zjeżdżający pod bramę, a innym osoba, która chce siłą pokonać ogrodzenie. Montaż systemu zabezpieczeń powinien również uwzględnić monitowanie osoby decyzyjnej o wymienionych zagrożeniach. W tym celu niezbędne jest m.in. stałe złącze internetowe, za pomocą którego można przesłać bieżący obraz z kamer, a także zdjęcia budzącego wątpliwości obiektu. Co ważne, instalowany przez nas zdalny monitoring wizyjny 24h może zostać zaprojektowany wraz z instalacją sieciową. Dotyczy to obiektów, które nie posiadają np. stałego dostępu do Internetu. Oznacza to, że kwestię montażu odpowiedniej infrastruktury bierzemy całkowicie na siebie!

 

 

Dlaczego warto wybrać nas?

Jesteśmy profesjonalistami, dla których montaż systemu zabezpieczeń jest wyzwaniem, ale nie problemem. W naszej branży działamy już od wielu lat, stawiając coraz częściej na rozwiązania inteligentne. Działamy w Sosnowcu i nie tylko, oferując dostęp do swoich usług w całej Polsce. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, to chętnie zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta. Jesteśmy przez cały czas otwarci na Państwa pytania, sugestie i oceny, dostosowując projekt instalacji do potrzeb każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.