Aktualności

Wspieramy Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła

Z nieukrywaną radością informujemy, że w ramach prowadzonych działań prospołecznych, jedną ze wpieranych przez nas instytucji jest Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

Poniżej przedstawiamy kilka informacji dotyczących działalności tego Stowarzyszenia:

Hospicjum św. Tomasza Ap. od ponad  22 lat opiekuje się chorymi, zapewniając im kompleksową opiekę w ich własnych domach oraz w nowo wybudowanej placówce – w formie dziennej oraz całodobowej opieki.

Działania Stowarzyszenia obejmują świadczenia lekarskie, pielęgniarskie, rehabilitacyjne, wsparcie socjalne, psychologiczne i duchowe. Opieka realizowana jest przy udziale Funduszu Zdrowia oraz środków unijnych. Przedstawiciele Hospicjum podkreślają, że bez wsparcia społeczeństwa, niesiona pomoc nie byłaby możliwa w tak szerokim zakresie i na tak dużą skalę. W minionym roku łącznie z pomocy Stowarzyszenia skorzystało 1300 osób!

W chwili obecnej, prowadzony przez Hospicjum zakres opieki wymaga zastosowania specjalnych środków ochrony osobistej, aby z jednej strony zabezpieczyć zaangażowany personel, a z drugiej zapewnić bezpieczeństwo chorym. Cieszymy się, że jako firma aktywnie wspierająca działalność Hospicjum, będziemy w stanie zarówno zapewnić finansowanie niezbędnego sprzętu, jak i kilkakrotnie  wykonać na rzecz Stowarzyszenia usługę dezynfekcji. Szczegóły podjętych przez nas działań dokumentować będziemy na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia informacji w tym zakresie.