Aktualności

X Gliwickie Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych

15 maja na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej „Górnych Wałów”Gliwicach odbyły się X Gliwickie Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych. Oferty przedstawiło kilkanaście krajowych i zagranicznych firm. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Zakładów Usługowych „EZT” S.A.

Podczas targów można było skorzystać z oferty Powiatowego Urzędu Pracy w Gliwicach (oferty pracy, możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcą, konsultacje z doradcami zawodowymi) oraz Gliwickiego Ośrodka Integracji Niepełnosprawnych (poradnictwo specjalistyczne, dofinansowanie z zakresu rehabilitacji społecznej, zajęcia aktywizacyjne).

Nie zabrakło indywidualnych konsultacji. Specjaliści rynku pracy, doradcy zawodowi, pośrednicy rozmawiali z każdym kandydatem, który chciał dowiedzieć się czegoś więcej o danej ofercie i swoich możliwościach, rozpoczęcia działalności gospodarczej, podniesienia lub zmiany kwalifikacji zawodowych.

– Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych to możliwość na bezpośredni kontakt z kandydatem. Takie spotkanie jest bardzo pomocne, dla przyszłego pracownika jak i pracodawcy.

Anna Zienowicz Specjalista ds. Rekrutacji Zakłady Usługowe „EZT” S.A.

Swoje oferty przedstawiło 51 wystawców, w tym 36 pracodawców, którzy reprezentowali różnorodne branże, takie jak produkcyjna, porządkowa, gastronomiczna, mechaniczna i informatyczna.