Aktualności

XX Światowy Kongres Dostawców Usług w Nowym Jorku

W dniach 6-9 kwietnia na zaproszenie naszego partnera biznesowego i jednocześnie współorganizatora kongresu, firmy „Karcher” uczestniczyliśmy w XX edycji Światowego Kongresu Dostawców Usług dla Nieruchomości. Kongres odbył się w hotelu Marriot Marquis na Manhattanie w samym sercu Nowego Jorku.

Naszą firmę reprezentowali Pan Wojciech Haliniak Prezes Zarządu spółki oraz Pan Krzysztof Skrzypek Wiceprezes Zarządu spółki.

W kongresie wzięło udział ponad 800 uczestników z całego świata , głównie przedstawicieli firm świadczących usługi w zakresie utrzymania czystości, ochrony i cateringu.

Przez 3 dni trwania kongresu odbyły się prelekcje podzielone na cztery bloki tematyczne.

Prelekcje były prowadzone przez prezesów prestiżowych firm o statucie międzynarodowym, podczas, których po krótkiej prezentacji swojego przedsiębiorstwa poruszano kwestie dotyczące między innymi obecnej sytuacji na rynku usług oraz perspektyw na jego dalszy rozwój w tym sektorze. Ciekawa kwestia została poruszona przez Steven’a Forbes’a, którego wykład dotyczył kondycji gospodarki światowej. Zdaniem Pana Prezesa Haliniaka, uczestnika kongresu „Problematyka omawianych tematów skłaniała do refleksji i motywowała do znalezienia odpowiedniego rozwiązania, które przyczyniłoby się do dalszego rozwoju naszego przedsiębiorstwa i wzmocnienia jego wizerunku na tle konkurencji”.

Uczestnictwo w takim kongresie to przede wszystkim szansa na nawiązanie kontaktów z międzynarodowymi partnerami biznesowymi jak również możliwość poszerzenia więzi z już obecnymi. Wyjazd był dobrą okazją do poznania głównych przedstawicieli firmy Karcher jak również omówienia istotnych kwestii pod kątem dalszej współpracy.

Na szczególną uwagę zasługuje oprawa jak również sama organizacja kongresu. Profesjonalne zadbanie o najdrobniejszy szczegół sprawiło, iż był to event na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy liczba przybyłych uczestników. Dodatkowo wyjątkowe wrażenie zrobiło miejsce, w jakim odbył się kongres. Niewątpliwie urok Nowego Jorku na długo pozostanie w pamięci i będzie przywoływał miłe wspomnienia.

Tematyka kongresu pozwoliła na zastanowienie się nad obecną sytuacją jaka panuje nie tylko na światowym rynku usług, ale również na obszarze działania naszej firmy. Zdaniem Pana Prezesa Wojciech Haliniaka „Perspektywy tego rynku są ogromne, jednak cały czas powinniśmy szukać odpowiedzi na pytanie – co zrobić, aby być lepszym od innych”.