Aktualności

Zakłady Usługowe EZT S.A. partnerem akcji Sprzątamy Dzielnice!

25 maja wraz z Stowarzyszeniem Wolnej Herbaty posprzątamy tereny zielone pomiędzy ulicami Kossutha, Pukowca i Kolońską.

SprzątaMy Dzielnice to akcja, którą po raz drugi organizują wspólnie Stowarzyszenie Wolnej Herbaty i Urząd Miasta w ramach projektu KATOobywatel. Partnerem są Zakłady Usługowe „EZT” S.A.

Jej ideą jest zwrócenie uwagi na problem dzikich wysypisk i zachęcenie mieszkańców do wzięcie wspólnej odpowiedzialności za porządek w mieście.

W pierwszym etapie należało wskazać miejsca, które zdaniem mieszkańców wymagają posprzątania. Od 18 do 29 marca za pośrednictwem maila i wydarzenia na Facebooku mieszkańcy zgłosili aż 67 takich terenów, często dodając również zdjęcia i opis.

Zadaniem Stowarzyszenia Wolnej Herbaty była m.in. ich weryfikacja i wybranie finałowej piętnastki, ostatecznie – ze względu na duże zaangażowanie mieszkańców – w finale znalazło się jednak 25 propozycji.

Spośród 25 lokalizacji, drogą głosowania mieszkańcy wybrali 5 miejsc, w których przeprowadzone zostaną akcje sprzątania. Na etapie głosowania oddano w sumie 5 468 głosów, galeria z głosowaniem dotarła na Facebooku do 82 947 osób.

Do akcji przystąpiły Zakłady Usługowe „EZT” S.A. 25 maja – nasi pracownicy pomogą posprzątać tereny zielone pomiędzy ulicami Kossutha, Pukowca i Kolońską. W ten sposób pomożemy oczyścić je ze śmieci i odpadków.