Aktualności

Zakłady Usługowe EZT S.A. z certyfikatem Lidera Ekologii!

Mamy zaszczyt poinformować, że nasza firma, czyli Zakłady Usługowe EZT S.A. otrzymały tytuł Lidera Ekologii! Do uroczystego wręczenia certyfikatu doszło podczas  II Międzynarodowej  Eko – Konferencji EKON 2018 „CIRCULAR ECONOMY – ECONOMY OF THE FUTURE”, organizowanej przez Fundację EKON i jej partnerów  w dniach 21 – 22 września 2018 r. w Wadowicach. 

Tytuł Lidera Ekologii jest dla nas powodem do dumy! Dziękujemy za otrzymane zaufanie. W kwietniu 2018 roku Parlament Europejski zatwierdził dokument kompromisowy dotyczący pakietu dyrektyw odpadowych, zwanych Pakietem Na Rzecz Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Odpowiedzialność poszczególnych podmiotów na rynku, w tym producentów nie będzie już tylko dobrą wolą, ale obowiązkiem egzekwowanym przez prawo. Dążenie do wysokich standardów produkcji i poprawy poziomu świadczonych usług także w zakresie wpływu na środowisko staje się wymogiem.

Udział w Konferencji pozwolił przedstawicielom Zakładów Usługowych EZT S.A na bliższe poznanie zagadnień Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Z pewnością zdobyta wiedza będzie pomocnym narzędziem- dziś w obliczu konieczności wdrażania zasad „CIRCULAR ECONOMY” w życie.

Podczas Konferencji przedstawiono również najważniejsze, światowe trendy w Gospodarce Odpadami oraz zaprezentowano narzędzia umożliwiających realizację innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony środowiska, zabezpieczenia zasobów środowiskowych.


Podczas uroczystej kolacji złożono specjalne podziękowania dla Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska na ręce pana Ministra Marka Haliniaka oraz zostały przyznane certyfikaty 13 firmom za działania proekologiczne. Pośród wyróżnionych znalazło się nasze przedsiębiorstwo, czyli Zakłady Usługowe EZT S.A.