O nas

EZT S.A. – dbamy o czystość i bezpieczeństwo od 1990 roku!

Założycielami Zakładów Usługowych „EZT” S.A. są Wojciech Haliniak oraz Witold Rosa. Początki współpracy sięgają jeszcze studiów na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i pracy na rzecz Spółdzielni Studenckiej.

W 1990 r. powstała spółka cywilna, która w chwili obecnej funkcjonuje jako Spółka Akcyjna. Pierwsze doświadczenia zostały zdobyte podczas realizacji usług czystościowych na rzecz PKP.

Pracownicy Zakładów usługowych EZT byli odpowiedzialni za sprzątanie wagonów, lokomotywowni, czy też pomieszczeń biurowych. W pierwszych latach działalności firma świadczyła usługi na rzecz: Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu, Katowicach, Dąbrowie Górniczej i Będzinie, Elektrociepłownia w Będzinie, PEPSI w Katowicach.

W 1995 roku firma EZT uzyskała status Zakładu Pracy Chronionej. Rok później otrzymaliśmy koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia. 1997 rok – to rozpoczęcie ochrony studentów, pracowników oraz mienia Uniwersytetu Śląskiego. Na tym nie koniec! Chroniliśmy również takie firmy jak: STRABAG w Krakowie, WODOCIĄGI w Gliwicach, MITTAL (Huta Cedler) w Katowicach.

2003 r. to rozpoczęcie działalności jako Zakłady Usługowe „EZT” Spółka z o.o. – łącząc pod jednym szyldem dwie główne branże usług: czystość i ochronę.

W maju 2009 r. przekształciliśmy się w spółkę akcyjną – Zakłady Usługowe „EZT” S.A. 2 lata później nasza firma została uhonorowana prestiżowym tytułem „Gazeli Biznesu 2011” w dwunastym rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw organizowanym corocznie przez „Puls Biznesu”.