Szlifowanie, impregnacja powierzchni kamiennych oraz krystalizacja marmurów

posadzka z marmuru
 

Kamień nie jest materiałem niezniszczalnym. Również on podlega naturalnym procesom zanieczyszczania, wietrzenia i ogólnie pojętej erozji. Zjawiska te dotyczą praktycznie każdego rodzaju kamienia naturalnego, w tym też marmuru.

Jak ochronić kamień?

Jesteśmy firmą specjalizującą się w profesjonalnym czyszczeniu i impregnowaniu powierzchni wykonanych z naturalnego kamienia. Nasze usługi polegają na:

  • usuwaniu istniejących zanieczyszczeń z powierzchni kamienia naturalnego,
  • zabezpieczaniu kamienia przed oddziaływaniem zanieczyszczeń,
  • mechanicznej renowacji powierzchni kamiennych, w tym też elewacyjnych.

Nie jest tajemnicą, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Dlatego naszą specjalnością jest m.in. impregnacja kamienia. Do tego celu stosuje się specjalistyczne środki, których zadaniem jest zabezpieczenie porowatej powierzchni kamienia przed wnikaniem zabrudzeń. Jak wiadomo, każdy kamień (niezależnie od rodzaju) posiada na swej powierzchni charakterystyczne otwory i wgłębienia. To w nich osadza się brud i inne zanieczyszczenia, które w konsekwencji niszczą jego piękny, naturalny wygląd.

Szeroka specjalizacja — nasz najważniejszy atut

Nasza firma zabezpiecza różne rodzaje kamieni przed późniejszym zabrudzeniem lub zniszczeniem. Jedną z naszych usług jest profesjonalna impregnacja kamienia, a więc tworzywa o wyjątkowych walorach dekoracyjnych. Stosujemy preparaty, które zachowują jego spoistość, naturalną fakturę i kolor. Dzięki proponowanym przez nas rozwiązaniom impregnacja kamienia pozwoli zachować jego piękno przez długie lata.

Dlaczego warto nam zaufać?

Jesteśmy doświadczoną firmą, dla której impregnacja kamienia naturalnego nie ma żadnych tajemnic. Nasi pracownicy posiadają nie tylko bogate wykształcenie kierunkowe, ale też olbrzymie doświadczenie, które już nieraz zostało docenione przez naszych dotychczasowych Klientów. Chcemy też podkreślić, że do realizowanych przez nas zadań podchodzimy w sposób wielopłaszczyznowy. Nie tylko zabezpieczamy kamienną powierzchnię, ale też oczyszczamy ją, a nawet szlifujemy. Naszą specjalnością jest m.in. stosowanie padów diamentowych, które pozwalają na usunięciu zanieczyszczeń, rys, drobnych uszkodzeń itp.

Dla nas szlifowanie, zabezpieczanie i impregnacja powierzchni kamiennych to prawdziwa pasja. Z radością obserwujemy, jak zniszczony i zabrudzony kamień staje się na powrót prawdziwą, dekoracyjną perłą. I dlatego zapraszamy do skorzystania z naszych usług!