System sygnalizacji włamania i napadu SSWiN

włamanie do domu

 

Alarmowy system SSWiN to źródło bezpieczeństwa dla obiektu, ludzi, zespołów obiektów, mienia materialnego i niematerialnego. Może być połączony z innymi systemami, na przykład telewizją dozorową lub systemem kontroli dostępu. Jak działa i czym jest system sygnalizacji włamania i napadu? Zapraszamy do lektury.

Co składa się na SSWiN?

System alarmowy SSWiN może składać się z wielu elementów- zależy to od potrzeb użytkownika. Główną częścią jest centrala, która stanowi mózg operacyjny i najważniejszą składową. Zbiera, zapisuje i przetwarza informacje, a także podejmuje działania operacyjne. Czujka podczerwieni tworzy barierę, której naruszenie uruchamia alarm. Czujka mikrofalowa wykrywa ruch przebiegający w jej kierunku lub oddalający. Jest ona odporna na zmiany promieniowania cieplnego, co jest częstą przyczyną fałszywych alarmów w przypadku innych czujek.

Jak przebiega montaż?

Jeśli chodzi o SSWiN, montaż składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest ułożenie okablowania, a następnie instalacja urządzeń. Potem system musi być skonfigurowany i uruchomiony, a rozruch testowy przeprowadzony. Należy pamiętać, że personel obiektu musi zostać przeszkolony z kompleksowej obsługi urządzeń. Na końcu następuje odbiór systemu, ukończony podpisaniem protokołu.

Dlaczego warto?

System sygnalizacji włamania i napadu pozwala wykryć sytuacje niepożądane i zawiadomić o tym użytkownika lub odpowiednie służby. Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego produktu, montaż i właściwe szkolenie. Jeśli szukają Państwo kogoś, kto pomoże Wam w tych wszystkich kwestiach, to wspaniale trafiliście. Jesteśmy firmą, która dba o bezpieczeństwo Polaków już od ponad 30 lat. Nasz zespół z przyjemnością pomoże w instalacji SSWiN. Jest to niesamowicie przydatny system, który ma wysoką skuteczność w wykrywaniu nieautoryzowanych ruchów. Jego wszechstronność powoduje, że można go dostosować do różnorodnych wymagań.

SSWiN to system, który jest powszechnie stosowany w budynkach mieszkalnych i obiektach komercyjnych. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas jego zalety, zachęciły Państwa do zadbania o swoje bezpieczeństwo. Jest to coś, na czym nie można oszczędzać, ponieważ zdrowie i życie ma się tylko jedno.

 

Chcą Państwo poznać więcej szczegółów na temat systemu SSWiN?

Nasz specjalista Tobiasz Liberek udzieli odpowiedzi na Państwa pytania pod numerem 609 425 004.