Podaruj 1%

Nasza firma wspiera Organizacje Pożytku Publicznego. Dołącz do nas i przekaż 1% swojego podatku na rzecz organizacji, które są bliskie naszej firmie.


Jak przekazać 1%?

Wystarczy w odpowiedniej rubryce w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38) wpisać nr KRS wybranej organizacji, którą chcemy wesprzeć oraz dane podopiecznego. Realizacją przekazania kwoty zajmuje się Urząd Skarbowy.

Kto może przekazać 1%?

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych)
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
  • podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19% stawki podatku
  • emeryci – pod warunkiem, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT-u otrzymanego
    z ZUS.

 


1 % DLA PIOTRA DOLNEGO

Przekazując 1 proc. podatku, można dołożyć małą cegiełkę w budowie specjalistycznego „domu bez barier” dla Piotra Dolnego, który porusza się na wózku inwalidzkim.


Piotr Dolny w przyszłości chciałby powołać własną fundację i nieść pomoc innym niepełnosprawnym. Jednak dziś potrzebuje naszego wsparcia, pomocy przy realizacji swojego projektu, każdy może przekazać darowiznę na specjalistyczny dom, zaprojektowany do użytkowania dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Wszystko za sprawą akcji „Samodzielność”. W Polsce na szczęście nie brakuje ludzi dobrej woli, Piotr zdążył się już o tym przekonać. Zanim rozpoczął zbiórkę darowizn na wymarzony dom, dzięki wsparciu wielu ludzi, mógł zakupić aktywny wózek inwalidzki, który znacznie ułatwia mu poruszanie się i funkcjonowanie. Teraz czas na dom bez barier.

Piotr pracuje w naszej firmie od 2009 roku. Swoje zawodowe obowiązki wykonuje w domu, a raz w miesiącu odwiedza nas w siedzibie firmy. Zdążyliśmy go już dobrze poznać, to wspaniały człowiek z wielkimi marzeniami, które możemy pomóc zrealizować.

 

Więcej informacji na stronie: www.piotrdolny.pl1% DLA SSON

Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych, to Organizacja Pożytku Publicznego, którego głównym celem jest aktywacja społeczna i rehabilitacja osób niepełnosprawnych ruchowo (w tym szczególnie poruszających się przy pomocy wózka inwalidzkiego) poprzez sport. Na czele Stowarzyszenia od ponad 9 lat stoi Tomasz Szkwara, który również jest pracownikiem naszej firmy.

Uczestnictwo w kulturze fizycznej osób z uszkodzeniami rdzenia kręgowego jest niezwykle ważne szczególnie, jeśli chodzi o osoby z uszkodzeniami rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym. Istnieje wyraźna luka po zakończeniu etapu rehabilitacji medycznej, która ukierunkowana jest na maksymalne przywrócenie utraconych funkcji, a przed podjęciem zwykłej aktywności w warunkach domowych.

Stowarzyszenie stara się o rozwój i popularyzację sportu wśród osób niepełnosprawnych. Rugby na Wózkach jest jedyną masowo uprawianą dyscypliną dla osób z porażeniem czterokończynowym. Osoby z dysfunkcjami w obrębie kończyn górnych odgrywają marginalną rolę w innych grach zespołowych ze względu na zbyt duże wymagania, jakie stawiają te dyscypliny w stosunku do ich możliwości. Rugby na wózkach (angl. Wheelchair Rugby) jest z powodzeniem uprawiane nie tylko na świecie, ale i w Polsce, co więcej – należy do emocjonujących i widowiskowych dyscyplin, dynamicznie rozwijających się, zrzeszając coraz większe grono sympatyków.

SPORT, RYWALIZACJA, REHABILITACJA, INTEGRACJA

Tomasz Szkwara trenuje drużynę Sitting Bulls Katowice (z drużyną związany jest od 13 lat, a 12 lat był jej zawodnikiem). Stowarzyszenie prowadzi kadrę narodową rugby na wózkach, a jej największe sukcesy to 8 miejsce na Mistrzostwach Świata w Vancouver 2010.

 

Więcej informacji na stronie: www.sson.pl


 

1% DLA  STOWARZYSZENIA ŚW. FILIPA NEREUSZA

„Ani jeden dzień nie może upłynąć, aby nie uczynić czegoś dobrego”

  Św. Filip Nereusz 

 

„Nereusz” powstał w 1999 roku z inicjatywy młodzieży Oazowej i jej opiekuna – ks. Waldemara Pawlika w Rudzie Śląskiej – Halembie. Jest Stowarzyszeniem katolickim. Posiada osobowość prawną cywilną i kościelną, a od roku 2007 status Organizacji Pożytku Publicznego.

Stowarzyszenie powstało po to, by wspierać rozwój tych, którym szczególnie trudno, zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób  dorosłych. Prowadzi dwie grupy przedszkolne, trzy placówki wsparcia dziennego dla dzieci, trzy kluby młodzieżowe, klubik rodzica z małymi dziećmi, organizuje wypoczynek letni i zimowy, podejmuje wiele inicjatyw na rzecz rodzin oraz mieszkańców dzielnic, w których działa.

Starają się, by ludziom żyło się lepiej

 

Więcej informacji na stronie: www.nereusz.pl

 1% to tak niewiele, a tak wiele może zdziałać