Aktualności

Zasady mycia okien

Okna firmy, sklepu, domu czy też mieszkania są ich wizytówką – tym co wita potencjalnych Klientów czy naszych gości. Od nas samych zależy, jakie będzie pierwsze wrażenie – dobre czy złe. Jest parę zasad mycia okien, które z pewnością pomogą  niejednej osobie.

Mycie okien powinno się rozpocząć od przygotowania odpowiednich środków czystości, akcesoriów do mycia oraz wody. Warto pamiętać o odpowiednim sprzęcie.

WAŻNE!

Jeżeli mycie będzie odbywało się na wysokości należy sprawdzić takie elementy sprzętu jak: liny, kable, urządzenia samohamowne, szelki, kaski, czy też platformy robocze.

Pierwszy etap to odkurzenie i umycie ram okiennych. Następnie można przetrzeć je na mokro wodą z płynem do mycia naczyń.

Kolejny krok to weryfikacja w jakim stanie są okna. Jeżeli zauważymy intensywne zabrudzenia, należy usunąć pierwszą warstwę brudu szmatką zmoczoną w czystej ciepłej wodzie. Po wykonaniu tej czynności przechodzimy do mycia, a następnie osuszenia mokrej powierzchni czystą i suchą ściereczką. Można do tego celu użyć również gazet.

Kiedy?

Kiedy jest najlepsza pora dnia lub też pogoda na mycie okien i witryn ? To pytanie może się wydawać dziwne, ponieważ każdy z nas wybiera moment,  w którym ma po prostu wolną chwilę.

Warto jednak wiedzieć, że najodpowiedniejszą pogodą do wykonywania tej czynności jest pogoda pochmurna ale sucha. Dobrym wyborem będzie także wczesny ranek lub wieczór, gdy słońce jest mniejsze.

Należy unikać mycia okien w pełnym słońcu, gdyż woda przez to szybciej paruje i pozostają niepotrzebne i nieestetyczne smugi. Pamiętajmy, też –  im cieplejsza szyba tym trudniejsza do wyczyszczenia. Z drugiej strony nie należy ich także myć podczas dużego mrozu, ponieważ szkło jest wtedy delikatniejsze i może pękać.

Jak często?

Utarło się przekonanie, że oknami należy zajmować się, gdy „zajdzie taka potrzeba”. Najważniejsze jest to, aby firmy utrzymywały okna w nienagannej czystości, bowiem ważny dla wizerunku każdej firmy jest estetyczny wygląd jej obiektu.

Zatem częstotliwość mycia okien zależy od kilku czynników.

• Lokalizacja;
• Otoczenie;
• Pogoda;
• Konstrukcja budynku.

W przypadku firm, znaczenie ma też profil prowadzonej działalności. Zaczynając od  biurowców i budynków administracyjnych, mycie okien wykonuje się minmum dwa razy w roku. Z kolej wejście, lobby i jego okolice powinny być czyszczone nie rzadziej niż co drugi miesiąc.

Witryny sklepowe zlokalizowane w punktach o dużym natężeniu Klientów powinny być czyszczone przynajmniej raz w miesiącu. Nieskazitelnie czyste witryny pomogą zauważyć sprzedawane produkty, a jak wiemy wizerunek ma kluczowe znaczenie.

Czyszczenie okien w restauracjach musi być wykonywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W dwu tygodniowych odstępach czasu, ze względu na tłuszcz oraz wilgoć. W tym przypadku również brudne okna z odciskami palców nie zachęcają do odwiedzenia takiego lokalu.

Postaw na profesjonalistów!

Wszystkie przytoczone wskazówki pomogą przy myciu czy też czyszczeniu okien. Jednak warto zaoszczędzić  czas i pieniądze, zostawiając czyszczenie okien w rękach profesjonalistów, którzy uporają się z myciem w określonym czasie.  Użyją także odpowiednich środków czystości a efekt będzie murowany. Pierwsze wrażenie Klientów – gwarantowane.